Poštovani, bila sam kod ginekologa na pregledu zbog pojave kondiloma. Urađena mi je kolposkopija, doktorka kaže da je grlić uredu i da nema kondiloma unutra, već su samo spoljni. Uradila sam i papa test, očekujem rezultate. Interesuje me da li je moguće da sada ti rezultati budu loši, iako je kolposkopija pokazala da unutar grlića nema promena??. Još veću zabrinutost imam posle ultrazvuka gde mi je rečeno da je epidermijum uvećan, 14mm a normalno je 12 i rečeno mi je da možda neću moći da zatrudnim. Ultrazvuk je radjen 8 dana pre menstruacije. Da li je to zaista tačno da neću moci da imam decu???

    Odgovoreno: 04. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Ako vam kolposkopski pregled pokazao da nemate kondilome unutar vagine onda verovatno ih nemate, verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti. Sto se tice endometrijum proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) i uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici. Bez panike.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com