Postovani, vec 11 meseci ja i suprug radimo na bebi i do sada nam nije uspelo. Pre 2 meseca u brisu mi je otkrivena hlamidija, koju smo oboje lecili i mesec dana nakon zavrsene terapije brisevi su negativni. Ja vec imam jedno dete, do sada sam uvek redovno radila kolposkopiju, papa test i briseve i uz i uvek je sve bilo u redu. Suprug je uradio spermogram i on je sasvim dobar. Takodje, uradila sam i hormone, rezultati su sledeci: tt3 1, 44 tt4 67 tsh 1, 7 antitg 1, 79 antitpo 0, 83 estradiol 108 fsh 4, 31 lh 5, 62 progesteron 0, 8 prolactin 221, 66 testosteron 2, 03 koje je vase misljenje o nalazu hormona? Koji bi bio moguci uzrok sto toliko dugo ne uspevam da zatrudnim i da li je potrebno uraditi jos neke analize? Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 03. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite hormonsko status na sledeci nacin (fsh. Lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) i da uportedite rezulatate sa referentno vrednosti za svaki operiod.