Molim vas da li mozete da mi protumacite rezultat. Papa iiia grupa, bethseda l sil i vs iii stepen. Kolposkopski nalaz je bio u redu. Kaze da su uocene neke promene na celijama i da postoji diskarioza blagog stepena l sil. Doktorka mi je predlozila iako su iz laboratorije predlozili biopsiju da prvo pijem 7 dana dovicin 2x1 7 dana, i da stavljam macmiror complex vaginaleta, pa da dodjem na kontrolu. Ako opet bude isto, onda da radim biopsiju. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Lsil – low-grade (niskog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecnja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com