Postovani trudnica sam u sedmom sam mesecu i pojavili su mi se kondilomi, odnosno imala sam unutrasnje a da nisam ni znala dok mi se nisu javili i spoljasnji. Odlucila sam se za lasersko skidanje pre porodjaja. Koliko je bezbedno u sedmom mesecu trudnoce vrsiti intervenciju? Da li se virus moze preneti na drugu osobu direktnim kontaktom iako nema vidljivih kondiloma? Npr. Fa li je obican poljubac bezbedan? Da li i kada ih uklonim postoji rizik da vaginalnim porodjajem zarazim bebu? I da li mogu dojiti imajuci u vidu da posedujem hpv virus?

    Odgovoreno: 02. 12. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da odlozite laserska tntervencija do posle porodjaja, za to vreme samo uradite briseve da biste utvrdili da li je hpv u pitanju? Ako jeste javite se vasem ginekolgu da vam prepise adekvatnu terapiju do porodjaja.