Postovani, imam problem sa krvarenjem koje mi se javlja 16-17. Dana ciklusa i traje sve dok ne dobijem menstruaciju koja mi je redovna (28-30dana) . Nekad mi je to krvarenje jako slabo a nekad jako i praceno manjim ugruscima. Od nalaza radila sam hormone (polne i od stitne zlezde) , he-4, ca-125 sve u granicama normale, uz uredan, papa ii, stepen cistoce 3 (u brisu brojni granulociti, srednje brojne superficijelne i intermedijerne plocaste celije, redje parabazalne epitelije, pojedine degenerisane, bez atipija) , kolposkopijom utvrdjeno postojanje promene na grlicu. Ovo mi se javlja vec 11 meseci. Slične probleme sam imala i pre 7 godina pre radjanja dece (2 porodjaja) . Da li je problem ipak hormonske prirode i da li se može regulisati pilulama za kontracepciju ili treba još nešto da odradim od nalaza? S poštovanjem mina

    Odgovoreno: 30. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da ponovite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , obratite paznju na nivoa progesterona i uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici, takodje vam savetujem da ponovite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com