Poštovani, oba jajnika su mi policistična. Pila sam pilule za kontracepciju yasmin od oktobra 2011 do jula 2012 godine. Razlog zašto sam pestala da ih pijem jeste zato što mi se s-hdl holesterol povećao (on je 1. 92, a referentne vrednosti su 0. 90-1. 55) . Naravno, menstruacije su mi neredovne. Novi doktor insistira da opet pijem kontraceptivne pilule (rekao je do kraja života) , iako mi je prethodni doktor rekao da ih više ne koristim. Nemam problema sa aknama, maljavošću, masnom kožom, opadanjem kose, viškom kilograma (tačnije imam 45kg, a visoka sam 165 cm) . . Ja sad stvarno više ne znam šta da radim?! Da li postoji neki način da se izvrše detaljnije analize, da bi se dobila konačna dijagnoza, i da se pristupi svemu ovome malo ozbiljnije? Hvala puno unapred! S poštovanjem,

    Odgovoreno: 30. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse u nacinu lecenja policistini /cisticni jajnici, u svakom slucaju uvek morate da napravite pauzu kada ih uzimate, moj licni stav je da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) da biste dobila konacnu terapiju.