Pozdrav, radjen mi je papa test imam ii grupu i kolposkopski nalaz uredan. Medjutim, pojavila mi se vi grupa sekreta i nikako da se izborim zadnja tri meseca. Ginekolog mi je i zato i uradio papa test i kolposkopiju. Promenio mi je cak tri terapije (minor, oxinistatin, gynofort krema) , a gljivice se uvek vrate 4-5 dana nakon terapije. Redukovala sam ishranu, pridrzavam se dijete protiv kandide (bez secera, belog brasna itd) , ali bojim se da ce mi se gljivice ponovo vratiti. Da li preporucujete neki probiotik, vaginalete na bazi kantariona ili nesto trece kako bih vratila floru u normalu? I da li preporucujete da odradim jos neko testiranje, neke efikasne vaginalete? Parter je radio testiranje brisa glasa, i nalaz je uredan

    Odgovoreno: 29. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Glivicna upala zahteva upornu lecenje, savetujem vam da ponovite kolposkopski pregleda zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverli da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) . .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com