Poštovani, pošto se dugo pisalo da kontracepcijske pilule povećavaju rizik od nastanka raka dojke ja sam nedavno pročitala sledeće: ''žene s genetskom mutacijom brca1, odnosno s izgledima od 40 do 80 posto da će oboljeti od raka dojke, smanjile su taj rizik, uz redovito korištenje kontracepcijskih pilula, na 10 do 20 posto. '' pa me interesuje kakva su vaša saznanja? Ja ih koristim već 6-7 godina u uvijek je sve bilo ok. Samo me je malo uplašilo ovaj podatak o riziku o raku dojke. Hvala i lp od kaće!

    Odgovoreno: 29. 11. 2013.
    • Poštovana,
      To su razlicita misljenja, ali nigde nema dovoljno dokaza, jedino je pozeljno napraviti povremeno pauzu i redovne kontrole svakih 6 meseci.