Interesuje me vase misljenje. Sa 16 godina sam imala cistu na jajniku koja je sama nestala. Posle toga ciklusi mi nisu bili redovni ali nis ni draticno kasnili. Medjutim, prvi dan ciklusa mi je bio 18. Septembar i onda nista do 24. Novembra. Pocetkm novembra sam otisla kod ginekologa i ona je na osnovu pregleda i uz rekla da je sve u redu. Uradili smo i kolpskopiju, i tu je rekla da je sve u redu, ali da je na ulazu u vaginu primetila oskudne kondilome i da dodjem za 3 meseca, s tim da samo radim na imunitetu. Brine me to sto mi nije dala nista da pijem ili mazem, plasim se da se ne prosire, sta da radim? Uzgred, ja nista ne primecujem. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse, inace licno savetujem da se uradi kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi se proverilo da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com