Postovani ovog mjeseca sam uradila papa test, rezultat ascus. Povod papa tesu je nepodnosljivo przenje zarenje i svrab u vagini. Pocelo nakon konzumiranja antibiotika, medjutim vec znajuci imam ektropiju na grlicu materice. Do svada svaki papa test redovnom kontrolom bio je ok. Do sadasnjeg. Uradjena je kolposkopija, hpv test, biopsija. Osjecam se bolje ali da li postoji mogucnost da su ovi simptomi izrazeni ako je u pitanju hpv ili su vidljive promjene na grlicu materice od infekcije il gljivicama ili bakterijama? Rezultate biopsije i hpv rezultate cekam. Hvala

    Odgovoreno: 28. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Asc-us –atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja i ektopije posledica dugotrajne ne izlecena upale grlica materice (cervicitis & colpitis) bez obzira koji je uzrucnik.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com