E ovako, jos ljetos pocela sam imati problema s preucestalim mokrenjem, nisam to shvacala ozbiljno dok do se do nedavno nisam pocela buditi par puta u noci zbog potrebe za mokrenjem i pritisku u donjem dijelu trbuha, nekada sam imala jaku bol u donjem dijelu trbuha prilikom spolnog odnosa, 14. 11. Nisam mogla hodati ni micati se od bolova i svako malo sam isla mokriti, navecer sam otisla doktoru koji je iz analize krvi i mokrace zakljucio da imam "upaletinu mjehura", dao mi efox tablete 1* svakih 12sati, od njih mi je bilo bolje, 18. 11. Sam opet isla na analizu mokrace, lijecnik je rekao da se upala sporo povlaci te mi uz efox propisao ninur 2* svakih 12sati, ninur je trebao rijesiti bakterije, danas po narucenom opet odem s analizom mokrace i kaze mi lijecnik da stanje nije nista bolje, da je malo gore. . Te me pita kako se ja opcenito osjecam, ja kazem da sam dobro, ali da mi menstruacija kasni, ako ovih dana ne dobijem, dva mj. . . Znaci imam spolni zivot, decko i ja nekad imamo spolni odnos bez zastite, ali to traje maksimalno 2min. . . , to sto mi menstruacija kasni me nije iznenadilo jer mi je znala i prije dok nisam imala spolne odnose izostajat, i nikad mi nije uredna i redovita, ali mi je lijecnik rekao da napravim test za trudnocu, i tjedan dana nakon sto prestanem piti tablete da napravim urinokulturu. . Da napomenem, imam povisene leukocite, stanice plocastog epitela i bakterije. . Pa eto ako mi vi mozete kako pomoci, zasto se ta upala ne povlaci, dali ona moze moze biti pokazatelj neke bolesti i odgoditi menstruaciju, te kakva je mogucnost da sam trudna. . Jer me plase moguce bolesti, bila bih vam zahvalna. . Unaprijed hvala. . .

    Odgovoreno: 26. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno da je upala besike sekundarna, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis&colpitis) koju treba adekvatno leciti, sto se tice menstruacije uradite test za trudnocu, ako je test negativan proverite hormonski status (fsh, lh, estradfiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) i uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com