Postovani, decku je brisom konstatovana gonoreja. Sve ostale analize (hlamidija, mikoplazma, trihomonas. .) su negativne. On je kao terapiju dobio eritromicin 500mg x 4, 7dana jer je alergican na penicilin. Pije ih vec treci dan i simptomi su mu isti tj i dalje ima belicasti iscedak. S obzirom na to da sam ja trenutno u inostranstvu, da mi je odlazak kod lekara trenutno nemoguc zamolila bih vas da mi preporucite terapiju, da li da ja pijem istu kao i on ili neku drugu? Ja nisam alergicna na peniclin. Sigurna sam da sam mu je ja prenela jer se sve pocelo desavati samo par dana nakon naseg odnosa. Nemam neke izrazene simptome osim nekog cudnog krvarenja izmedju ciklusa. A i pre nekih par meseci sam takodje pila antibiotike koje mi je ovde prepisao ginekolog ali nisam tacno znala zbog cega ih pijem. Hvala

    Odgovoreno: 25. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Kod gonoreja treba oba partnera da piju terapije, posto ste uzeli antibiotsku terapiju, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili vase stanje. .