Postovani doktore prosle godine isla sam na ginekoloski pregled dva puta mi je radjen papa test u prvom nalazu receno mi nje da imam povecan broj leukocita u cervikalnom brisu i ii grupu vaginalnog sekreta. Drugi put mi je radjen i cervikalni i vaginalni bris ali sa sasvim drugacijim nalazima, naime ostaje ii grupa sekreta a u citoloskom nalazu da dominiraju intermedijarne celije, superficijalne celije retke kao i neutrofili. Zakljucak je reaktivni zapaljenski proces. Receno mi je da je nalaz u redu ali ja i dalje imam taj problem prisutan naime povremeno mi se na donjem vesu pojavi diskretan iscedak tamno braon boje, napominjem da do sada nikada nisam imala problema od kada sam u post menopauzi a to je od 1996. Molim za vase misljenje. Hvala

    Odgovoreno: 25. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate blagu upalu grlica materice (cervicitis&colpitis) koju pozeljno adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com