Poštovani, imam terapiju chlormaphenicol i nistatin pravljenim vaginaletama, interesuje me, mogu li za vreme terapije imati odnos sa kondomom, uticu li vaginalete na oštećenje kondoma i ako uticu koliko nakon terapije ne treba imati odnose. A i ako dodje do menstruacije u toku terapije da li se treba prekinuti stavljanje vaginaleta na par dana dok menstruacije traje i nastaviti nakon završetka ili ne? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Oralnu antibiotsku terapiju mozete da nastavite dok imate menstruaciju, dok vaginalete prekinite i nastavite posle menstruacije, nije pozeljno da imate odnose dok ste pod terapijom