Poštovani, otkrivena mi je bakterija na cerviksu i u vag. St. Haemolyticus grupa b i dobila sam terapiju amoksiklav antibiotika i vaginalete koje se prave chlormaphenicol i nistatin. Zanima me da li ako u toku terapije dodje do menstruacije, posto se očekuje, treba prekinuti terapiju par dana dok traje pa nastaviti, i da li je dozvoljen odnos sa kondomom, tj uticu li ove vaginalete na oštećenje kondoma? I ako uticu, nakon prestanka terapije kad se može imati odnos? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Oralnu antibiotsku terapiju mozete da nastavite dok imate menstruaciju, dok vaginalete prekinite i nastavite posle menstruacije, nije pozeljno da imate odnose dok ste pod terapijom.