Postovanje. Menstruacije mi inace nisu redovne, ali u poslednjih par meseci su se stabilizovale. Poslednju m sam imala 23. 10. 2013. Pre 10ak dana sam osetila bol u kicmi i blag bol jajnika, i odjednom je krenuo nekakav braon iscedak koji je trajao par dana, a zatim je poslednja 2-3 dana roze boje. Sutra treba da dobijem, pre 2 sata sam uradila kucni test koji je bio negativan. Celokupan ginekoloski pregled sam obavila pre 2 meseca i sve je bilo u redu. Inace, od simptoma imam samo povremeno bol u ledjima i ponekad vrlo blag bol jajnika, pokusavam da dobijem bebu, pa me zanima da li postoji mogucnost da sam trudna bez obzira na test? Hvala.

    Odgovoreno: 23. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Ako je test negativan onda niste trudni, ako ne dobijate za 7 dana ponovite test, inace vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa, takodje da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .