Imam 21. Godinu, prvu menstruaciju sam dobila sa 13. Godina i od prve menstruacije sve su mi neredovne. Prije par godina znalo je da kasni i po 3, 4 mjeseca ali se u posljednje vrijeme donekle ustabililo, i kasni najduze po 10 dana, prosle 2 menstruacije sam dobila tacno na vrijeme ali danas je 21. Dan kako mi kasni, test sam radila i negativan je. Zanima me zbog cega bi se ovo moglo desavati i sta trebam poduzeti povodom toga. Naravno planiram i odlazak ginekologu. Hvala.

    Odgovoreno: 23. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 edan ciklusa) i da uradite uz pregled da bi ste proverili da su vam cisticni jajnici.