Poštovani, recite mi, molim vas, mišljenje o metodi hycosy za ispitivanje prohodnosti jajovoda. Da li mogu da uradim to ili je bolji hsg? Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 22. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Ova metoda nije bolna, radi se bez anestezije. Ispituje se prohodnost jajovoda, unutrasnjost materice da li ima nekih mioma, polipa, neravnina koje mogu sprecavati trudnocu i to pod kontrolom uz. Za razliku od hsga nema zracenja, bezbolna je i koristi se fizioloski rastvor kao kontrastno sredstvo a ne jodni kontrast (hsg) . Inace u svetu ova metoda je potisnula hsg.