Poštovani, zbog kašnjenja manstruacije otišla sam kod ginekologa koji mi je uradio papa test. Rezultat papa testa je 2, a sekreta 3, uputio me je na uz preged zbog mikrocističnih jajnika. Ništa mi nije objasnio, da li je 2 grupa papa testa opasna, kao i 3 grupa jajnika? Da li je to uopšte povezano sa mikrocističnim jajnicima? Hvala unapred

    Odgovoreno: 21. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Cisticni/mikrocisrticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , ii grupa pap uredan nalaz, iii grupa sekreta znak upale koju treba adekvatno leciti.