Postovani. . . Imam problem sa cistama na jajnicima i samim tim neredovan ciklus, moj doktor mi ne daje nikakvu terapiju, prosle godine sam imala spontani u 5 nedelji, trenutno mi kasni skoro dva meseca, a ja nemam nikakve simptome da cu dobiti osim jako rastegljivog sekreta koji je kao belance, zanima me da li je to ovulacija koja ne znam kad bi trebala da bude, ili znak da cu dobiti menstruaciju pa cak i mogucnost trudnoce, iako je test negativan jer ne koristim nikakvu zastitu?? Inace imam zakazano tek 12. 12. . . . Hvala

    Odgovoreno: 20. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Moguce je da rastegljiv sekret simptom ovulacije, inace cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , u slucaju da ostanite trudni savetujem vam da se javite odmah vasem ginekologu da vam prepise adekvatnu terapiju za odrzavanje trudnoce.