Postovani, vec duze vreme skoro oko godinu dana imam konstantno vaginalnu infekciju kandidom, redovno idem kod ginekologa, imam sestu grupu sekreta, pa mi da vaginalete (gynofort) , pa na kontroli imam drugu grupu i opet prisutne gljivice, pa mi pripise drugi lek (lomeksin, kanesten, nistatin, polygynax) pa na kontroli opet imam drugu grupu sa gljivicama, pa dobijem, pa opet sesta i tako vec duze vreme u krug. Za kontracepciju pijem jasmin. Koliko oralna kontracepcija utice na to da osoba bude sklona gljivicnim infekcijma, i kojim mehanizmom? Da li se pri lecenju vaginalnih infekcija osim vaginaleta i kremica mogu pripisati i neke oralne tablete antimikotika i da li se to praktikuje? Nikakvih drugih zdravstvenih problema nemam, student sam, nisam konstantno pod stresom, ali gljivicne infekcije konstantno imam. . . Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 20. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .