Postovani, ukoliko se analizom krvi, 21. Dana ciklusa, utvrdi da je nivo progesterona na nizem nivou, da li to znaci da se ovulacija tog meseca nije dogodila? Ukoliko je odgovor potvrdan, tj, ukoliko se ovulacija nije dogodila, zasto se doktor odlucuje za terapiju progesteron tabletama, a ne tabletama koje ce izazvati ovulaciju? (kada progesteron ionako ne utice na ovulaciju) ? Molim vas da mi to malo pojasnite. Hvala i pozdrav, ivana

    Odgovoreno: 20. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Ako je nivo progesterona na nizem nivou 21 dan ciklusa, ne znaci da nije bila ovulacija, mozda je doslo posle ovulacije do pada nivoa progesterona, savetujem vam da uradite hormonski status da se vidi da li je bila ovulacija ili ne na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) .