Postovani, interesuje me u kojoj nedelji tacno se radi ultrazvuk i nakon toga double test iz krvi, koliki vremenski razmak moze biti izmedju, odnosno, koliki raspon za uz i krv uopste, buduci da zbog neredovnih ciklusa vec postoje kontradiktorna odredjivanja starosti trudnoce u mom slucaju (razlika je tacno nedelju dana) pa se tako u jednom slucaju 12a nedelja pada od 10 do 16 a u drugom od 17 do 23 a rekli su mi da se double test radi u 12oj nedelji

    Odgovoreno: 20. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Uz pregled moze uvek da se uradi bez obzira koliko je stara trudnoce, a double test se radi izmedju 11- 13 nedelja i uporedi se sa mere uz pregled u tom periodu.