Na baginalnom ultrazvuku mi je otkriven miom na prednjem zidu materice velicine 17. 6x17. 9mm doktor je rekao da cemo to da pratimo. Na levom jajniku cista velicine 37. 4x21. 8mm. Dao mi je hemomicin 2 kutije i chymoral forte koji nisam nasla vec samo obican chymoral i da se javim za 7 dana. Da li sam pogresila sto sam uzela obican chymoral pijem 3x2? Kaze da ce cista puci od te terapije. Zanima me miom koliko je to nezgodan polozaj u materici i kakav je nacin intervencije, da li bi trebalo da uradim jos neke preglede, koliko je nepovoljno zbog ostajanja u drugom stanju, nemam dece jos uvek? Bila sam u soku nisam nikad imala takve promene. . . Nemam od tegoba nista sem bolova u donjem levom delu stomaka. . . Rezultat kolposkopije cekam jos mesec dana a briseve vadim prekosutra. . Hvala puno

    Odgovoreno: 20. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , miom na prednjem zidu nece ometati trudnocu ali pozeljno ga operisati (miomectomia) , sto se tice chymoral forte vec duze vreme ga nema na terzistu, mozete da koristite obican chymoral.