Molim vas, ako mozete da mi protumacite nalaz papa testa: i- bris egzocerviksa (mikroskopski): citoloskim pregledom brisa egzocerviksa nadjene su celije superficijalnog, intermedijalnog sloja skvamoznog epitela, retke celije zljezda endocerviksa neke sa znacima skvamozne metaplazije, manji broj mononukleara, sluzi. Ii-bris endocerviksa (mikroskopski): citoloskim pregledom brisa endocerviksa nadjeno je malo celija superficijalnog i intermedijalnog sloja skvamoznog epitela, celije zljezda endocerviksa neke sa znacima skvamozne metaplazije redje imaturnog tipa, manji broj polimorfonukleara, mononukleara, sluzi. Nisu nadjene atipicne celije. Papa: ii grupa bethesda: benigne, inflamatorne i reaktivne promene. Nisam dobila rezultat vs, ali mi je ginekolog pri pregledu, odmah prepisao polygynax 12 dana. I poslao me da uradim ca 125, koji je u normalnim granicama. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 15. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz ukazuje da imate upalu grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com