Postovani, radila sam briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu i pozitivna sam na ureplazmu. Radila sam ove briseve jer cesto mokrim unazad godinu dana a urin je bio u redu sem peska i ponekad leukocita, al bez bakterija. Zanima me da li je mogla ova bakterija da napravi neku stetu za ovo vreme jer je nisam lecila, a isla sam kod ginekologa (papa, ultrazvuk, grupa sekreta, kolposkopija) i sve je u redu. I da li treba i partner da se leci kao i ja, da pije antibiotike? I da li su dozvoljeni odnosi za vreme lecenja? Hvala

    Odgovoreno: 15. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Ako je kolposkopski nalaz uredan onda nema steta, ako vas partner nema smetnje onda mu ne treba terapija, nije pozeljno da imate ne zasticen odnos za vreme terapija.