Dobro vecer. . .: ) postovani moja sestra ona ima 31 godinu i ima cerkicu od 8 godina. I kad je rodila cerkicu prije 8 godina nije mogla da doji dijete spocetka jer nije imala mlijeka. A kasnije je nadoslo mlijeko a medjutim ona je mozda 6-7 dana dojila i vise ne. I od prosle godine ona je osjecala bolove u lijevu dojku i rame, isla je kod doktora sto je bio zaduzen za kicmu i kazali su joj da je sve ok osim sto je imala upalu u lijevu plecku i jos kod ginekologa da se javi. Ona je bila i rekli su joj da ima puno cvorice neke u dojkama i da nije nista strasno i da su bezopasni i da se za pola godine opet javi kod ginekolga cvorici su bili od 1mm a drugi od 6mm i da mora da se javlja. . Mene sada zanima od cega se stvaraju ti cvorici u dojkama i dali su opasni samo da napisem da su joj kazali da nije tumor niti rak. I dali mogu cvorici da se pretvore u tu bolest tj tumor ili rak. Nadam se dacete mi odg ubrzo jer moja sestra puno brine. Hvala

    Odgovoreno: 15. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Neka proveri hormonski status (fsh, lh, estradiol. Progesteron, prolactin 7, 14, 21 dan ciklusa) i neka uradi uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi proverila da li su joj cisticni jajnici. Bez panike.