Postovani, da li postoje jos neki nacini lecenja hormonskih poremecaja pored oralne kontracepcije? Naime, nedelju-dve pred menstruaciju mi se pojavljuje braon iscedak ili malo krvi. Papa test, kolposkopija su ok, kao i uz, glukoza u krvi. Da li treba da uradim i test opterecenja secerom? Doktorka mi je prepisala legravan. Da li hormonski poremecaj moze da se leci ishranom? Ako ne moze, koliko meseci se uzima oralna kontracepcija? Hvala unapred

    Odgovoreno: 15. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Hormonski poremecaj se leci hormonskom terapijom, razlicite su prakse u nacinu leceja, jedan od njih je oralna kontracepcija, inace terapija traje do lekar kaze da je sve uredu.