Postovani, imam 26 godina i vec sigurno 3-4 godine u nazad se kontrolisem na 6 meseci (pregled, papa, vs) zbog ektopije koju imam. Uvek mi je savetovano da se takva promena redovno prati. Medjutim, promenila sam lekara pri poslednjem pregledu, i receno mi je da je to u stvari otvorena rana i da mora hitno da se "zamrzne". Ovo me je prilicno uplasilo. Da li ima razloga za brigu ili za bilo kakvom intervencijom ili je dovoljno samo pratiti promenu? Hvala unapred

    Odgovoreno: 15. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Ektopija i/ili ranice na grlicu materice su posledica dugo trajne ne izlecene na vreme upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti a ne samo kontrolisati.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com