Poštovani, imam problem za koji smatram da potiče od pilula za kontracepciju. Pila sam novynette koje su mi odgovarale, i sada nakon pauze od 6 meseci sam bez konsultacije sa ginekologom nastavila sa njima, ali su počele veoma pogubno da mi utiču na libido - što se ranije nije dešavalo. To mi dosta utiče na samopouzdanje i jednostavno me nervira, jer mene moj dečko i dalje zaista privlači, i uživam u svakom njegovom poljupcu i dodiru ali jednostavno ne mogu da ovlažim ma koliko se oboje trudili. A ako čak i uspem, to kao da nije dovoljno i sam snošaj ume da bude neprijatan zbog tog trenja. . . Da li smatrate da bi samo promena pilula rešila ovaj problem ili bih ga imala i sa svim ostalim?

    Odgovoreno: 16. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Generalno kada se koriste oralne kontracepcije dolazi smanjenje libido, javite se vasem ginekologu da vas pregleda i savetujem vam za svaki slucaj da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .