Poštovani, nalazim se u 30. Nedelji trudnoće i do sada je sve bilo u najboljem redu što se tiče samog toka trudnoće i bebe. Međutim, na ultrazvučnom pregledu pre 2 dana doktor mi je rekao da je plodova voda malo zamućena, pitao me je da li sam primetila neko krvarenje, pošto su razlozi za mutnu plodovu vodu zrelost ploda, krvarenje ili neka upala a ništa od toga kod mene nije bio slučaj. Beba se razvija sasvim normalno, sve je u redu, jedino mu je nepoznat uzrok zamućene plodove vode. Da li postoji razlog za brigu? Želim da napomenem da se ja osećam dobro, nisam osetila nikakve komplikacije do sada. Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 16. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Zamolite vaseg ginekologa da vam uzme bakterioloski/mikol /aerobno/bris iz bubine vagine, zatim da vam prepise antibiotsku terapiju po antibiogramu ako zatreba.