Postovani, nedavno sam imala spontani pobacaj. To je prva trudnoca (starosti 12 nedelja i 4 dana) i prvi pobacaj. Nisam imala nikakve tegobe, sem sto sam primetila malo krvi u tragu kada sam isla u toaleti zbog toga sam otisla kod lekara. Na ultrazvuku se nije videlo nista, samo mali ostaci ploda. Ultrazvuk pre ovoga koji sam radila je bio u 10 nedelji i tada mi je ginekolog rekao da se vidi, citiram: "tackica i dve paralelne linije od kojih ce nastati glava i kicma! " uradjena je kiretaza i uzet je uzorak za histopatolosku analizu. Dobila sam nalaz na kome pise sledece: "mikroskopski nalaz: haemorrhagia et necrosis focales deciduae. Horionske resice pokazuju regresivne promene lakog stepena. Patohistoloska dijagnoza: opsti medicinski pregled zoo. O htela bih da mi pojasnite ovaj nalaz i da mi kazete da li ovakav nalaz moze predstavljati neki problem. Ukoliko su vam potrebne neke dodatne informacije rado cu vam odgovoriti. Unapred hvala i veliki pozdrav, vesna

    Odgovoreno: 16. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) i uz preled posle 21 dan ciklusa da bis te proverili da li su vam cisticni jajnici, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevivam da bi ste proverli da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .