Postovani, imam problem neredovne i bolne menstruacije oduvek. 2011. Godine u decembru sam operisala miom na materici ali mi se ciklus ni posle toga nije normalizovao. Moj lekar mi je nakon pregleda ustanovio policistican desni jajnik i prepisao mercilon tablete. Posle 5 meseci sam otisla na kontrolu i lekar mi je rekao da tablete nastavim da pijem jos 6 meseci. Nije mi radjen uz vec obican pregled, pa nisam sigurna ni da li je terapija pomogla, pritom nisam radila nikakve hormonske analize pa se plasim da godinu dana uzimam hormone tako "na pamet". Da li postoji bilo kakva opasnost ako nastavim sa uzimanjem tih pilula?

    Odgovoreno: 16. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusai prolactin samom 14 dan ciklusa) da biste dobili adekvatnu terapiju.