Postovani, vec 8 godina doktori prate sumnjive promene na grlicu materice. Konacno pre mesec dana doktorica resava da ih uklono loop ekscizijom i to koliko može jer je promena sada vec zahvatila ceo grlić. Ph nalaz je sledeci: dg: cin i hyperkeratosis epithelii planocellularis portionis vaginalis uteri cervicitic chronica in exacerabationem acuta jos stoji da je u gotovo punoj cirkumferenciji egzocerviksa na pločasto slojevitom epitelu laka displazija prepokrivena hiperkeratotičnim naslagama. U stromi je umereni mesoviti infiltrat. Na dva isečka na lateralnoj strani displazija je i rubno dok je prema endocerviksu prisutan isključivo tipičan cilinričan epitel (promena nije odstranjena u celosti) . Molim vas da mi protumačite nalaz. Jako bih volela da čujem vase misljenje. Moja dr je rekla da se vidimo za tri meseca i da nije strasno, ali to sto ne znam sta se desava nece mi dati mira tri mesaca. Unapred hvala lidija

    Odgovoreno: 13. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz posledica dugotrajnu (hronicnu) upalu grlica materice (crvicitis) koja nije adekvatno lecena na vreme, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com