Poštovani, u devetoj sam nedelji trudnoće. U brisu cerviksa su mi pronađene ureaplasma 10000 i u vaginalnom brisu enterocous veliki broj. Dobila eritromicin i ampicilin ukupno 20tak dana antobiotika, kao i macmiror vaginalete za koej ne znam koliko su bezbedne u prvom trimestru? Koliko posle terapije treba ponovo da uradim bris i šta ako se ureaplasma ne povuče (čula sam da se često vraća) ? Imala sam konizaciju pre 7 (sada imam 31godinu) godina i najviše brinem što neće moći da mi urade serklaž ako ne izlečim infekciju pre toga. I da li je serklaž apsolutno neophodan posle konizacije ili može da se prođe i bez?

    Odgovoreno: 12. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Macmiror nije pozeljan u u prvoj tromesnoj trudnoci, inace macmiror moze da se koristi posle 12 nedelja trudnoce, ponovite brisevi za 3-7 dana posle zaversetka terapije, inace serklaz se aplikuje preventivno i po nekim studijama i prakse nije neophodan. .