Postovani, zanima me kakve sve posledice mogu biti od pilile za jutro posle i u kojim slucajevima tableta nece spreciti trudnocu sem ako je trudnoca vec postojala? Unapred hvala

    Odgovoreno: 12. 11. 2013.
    • Poštovana,
      To je hormonski preparat za urgentnu kontracepciju, koji se koristi nakon nezaštićenog seksualnog odnosa ili u slučaju da je primena drugog kontraceptivnog metoda bila neadekvatna (npr. Prsnuće kondoma, greška u metodi prekinutog snošaja)
      štiti samo od polnog odnosa koji se desio u poslednjih 72h i ne pruža zaštitu od neželjene trudnoće unapred
      u slučaju potvrđene trudnoće nema efekta i ne treba ga koristiti.