23. 10. Sam dobila poslednju menstruaciju koja je trajala do 27. 10. , sedni dan od prvog dana pocela sam sa redovnim konzumiranjem antibaby pilulama diane -35, kako pise u upustvu i kako sam konzumirala predhodnih meseci. 28. 10. Sam imala odnos, a 29. 10. Ujutru sam popila prvu tabletu iz novog pakovanja. I do dana danasnjeg nastavljam sa redovnim konzumiranjem tableta svakog dana u isto vreme. Medjutim pocinjem da primecujem izvesne promene i bolove u krstima, u urinu i sobzirom na iskustvo sa dosadasnja tri normalna porodjaja skoro sam sigurna da sam u drugom stanju. Nameravam da za dan-dva proverim stanje. Moje pitanje je> ukoliko je moguce da sam ostala u drugom stanju od 28. Oktobra a 15 dana posle toga koristim antibaby pilule da li su one uticale na plod i trudnocu i da li ima opasnosti ili mogu da zadrzim dete i porodim se. Ne bih da rizikujem ukoliko ima bilo kakvih sumnji. Imam do sada imala ovakvo iskustvo i jako se bojim. Koje su trenutno najbolje anti baby pilule za zenu u 41 godini, krvna grupa a, i potpuno zdrava.

    Odgovoreno: 11. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Antibaby pilule savetuje da se uzimaju od prvog dana ili petog dana ciklusa, inace ne bi trebalo da ste ztrudnili i rano je da imate simptomi trudnoce, inace diana 35 su kontraidikovano u trudnoci, ako vam bude izostala menstruacija, uradite test za trudnocu, savetujem vam da uradite k0lposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com