Postovani, interesuje me sta to znaci kad je jajnik uvecan i sta je najcesce uzrok tom uvecanju, te koliko dugo neke spolne infekcije mogu mirovati u organizmu, dakle kad postaju najuocljivije? Da li je 9 mjeseci dovoljan period da bi izazvale neke promjene uocljive vaginalnim ultrazvukom? Hvala.

    Odgovoreno: 11. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Uvecan jajnik je posledica hormonskog poremecaja ili dugo trajne upale, infekcije ne miruju u organizmu, nego izazivaju hronicu upalu koja ne moze da se dijagnostikuje uz pregledom nego kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com