Postovani, imam dilemu koja se tice ranog utvrdjivanja trudnoce, pa vam se obracam u nadi da ce te me vi dobro posavetovati. Nakon savetovanja sa odabranim ginekologom i po obavljanju neophodnih analiza i pregleda (koji su ukazali na uredno zdravstveno stanje) , krenuli smo sa pokusajima. Prvi konkretan "korak" ka tome dogodio se 25. 10. , a ciklus mi je nastupio vec sledeceg dana (inace, ciklusi su mi izuzetno neuredni i u dolasku i u trajanju) . Odmah nakon njegovog zavrsekta smo ponovo krenuli u svakodnevnu "akciju". Zadnjih par dana stalno osecam umor, mucninu, vrtoglavicu, blage grceve u stomaku i blagu nadutost i osetljivost grudi. Da li je moguce da se simpomi eventualne trudnoce ispolje toliko rano i sta dalje da preduzmem? Da li je prerano za kucne testove za utvrdjivanje trudnoce u ovom trenutku i kada najranije preporucujete da ih uporebim? Hvala puno unapred!

    Odgovoreno: 08. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Prerano da imate simptome trudnoce, ako vam izostaje menstruacija onda uradite test za trudnocu. Savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciiklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) .