Postovani, u 22. Nedelji sam trudnoce i s obzirom da mi se pojavio sekret, koji mi smeta, a najvise sto u popodnevnim satima to bude jako curkanje, dr mi je dala vaginalete "polygynax". Medjutim kako u uputstvu pise da se ne preporucuju u trudnoci, to me interesuje da li je bezbedno koristiti ih?! Ako je bolje za bebu da trpim taj sekret, ja cu izdrzati i bez vaginaleta, ali ako je bolje otarasiti ga se onda da ih koristim? Uostalom kako se to prepisuju trudnicama vaginalete na kojima pise da se ne preporucuju u trudnoci? Hvala.

    Odgovoreno: 09. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Polyginax nije kontraindikovan u trudnici nego nepozeljan jer jos uvek nema dovoljno podataka o broju pacijekinja koje su ga koristle, nema obelezenih posledica, konsultujte se sa vasim ginekologom da vam vam prepise macmiror koji nije kontraidikovan u ii i iii tromeseciju.