Dobro veče. Sumnjala sam da imam kandidu, išla sam kod ginekologa, dala mi je povidon jod vaginalete ali mi nije uzela bris vaginalnog sekreta, nego mi uzela bris za test na hlamidiju koji je bio negativan jer je ona sumnjala na to s' obzirom na simptome koje osećam (svrab, pojačan gust beličasti sekret, miris koji me podseća na nesto slano i na neku hemiju) . . . Pila sam antibiotike zbog problema za zubima, pila sam jedno vreme i kontrapeptivne pilule i prestala sam oko juna i od tad cesto osećam svrab "tamo dole". Pojavljivalo se i crvenilo ali na kratko. Koristila sam i intimne kupke dug period. Pre par nedelja sam prestala. Uradila sam test na gljivice i bakterije u privatnoj laboratoriji i rečeno mi je da su nalazi dobri: mirkobiloškom analiyom uyorka iyolovano je: fiziološka mikroflora. Kultura na gljivice negativna. Sad sam totalno zbunjena, sbog čega me svrbi od leta. . . Šta je to sto imam ako su nalazi tako dobri. . . Ps: radila sam kućni test za kandidu i pljuvačka se razvlačila u trake sve do dna.

    Odgovoreno: 08. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com