Postovani, krajem avgusta ove godine mi je radjen redovan godisnji pregled, ultra zvuk i papa test. Svi rezultati su dobri: papa 2, na ultra zvuku sve u redu, sekret 3 grupa. Sekret 3. Grupe imam poslednje 2 godine, moja doktorica kaze da je to normalno za zene. Medjutim ja sam vrlo cesto morala da nosim i dnevne uloske ako nezelim da budem "mokra". Posto sam se zalila na to ona mi je dala: balance activ gel da koristim 3 dana i nakon toga po potrebi 1 tubu nedeljno. Dva dana nakon tog pregleda poceo je povremeni svrab i sekret izmenjenog izgleda: prvo jos jaci bledo zut, zatim beo sirast. Treceg dana sam konacno kupila balance activ ali 7 tuba i to iskoristila, nakon toga sve je izgledalo dosta normalno u smislu da je sekret ponovo postao beo i ne preterano obiman, kroz 3-4 dana od te terapije je usledila menstruacija, a 5 dana nakon nje je sve izgledalo normalno ali i dalje je to bila kolicina sekreta za koju morma koristit dnevne uloske. Nakon 5 dana sirasti sekret se vratio. Zakazal sam ponovni pregled, i dok sam ga cekala (3 dana) , ispirala se otopinom sode bikarbone, sekret se do pregleda smanjio na nivo onog belog normalnog ali malo pojacanog. Na osnovu pregleda i moje price o sekretu odpre tri dana ginkolog mije dala kansen vanginolete za 3 dana. Nakon te terapije sekret je ostao beo i pojacan. Ta terapija se zavrsila 31. 10. Od tada se sekret postepeno pojacavao i poslednja tri dana je bledo zut i dosta obilan (danas 7. 11.) , osetim ga ponekad na momente da se slije. . . Imam zakazanu kontrolu za 19. 11. Nisu mogli ranije da zakazu. Ako mozete da me posavetujete na osnovu opisa, ako mogu nesto da uradim pre te kontrole posto je prilicno neprijatno. Hvala u napred, srdacan pozdrav, jelena

    Odgovoreno: 07. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com