1) da li mogu ostati trudna ako imam hiperplaziju endometrijuma i kako? Uradjena eksplorativna kiretaza pre oko mesec dana zbog cisti, polipa, dugog krvarenja (~16 dana) neredovnih ciklusa. Prepisan primolut nor 6. -26. Dana ciklusa (2) da li to znaci da ga pijem 20 dana?? Pocnem 6. Dan u odnosu na pocetak ciklusa koji kad je redovan (a to ne bi davno) traje 24 dana-kako onda mogu da pijem lek od 6. Do 26. Dana ciklusa, kad redovno dobijam na 24 dana??) i hormone amh i inhibin b (3) zasto se oni rade i sta pokazuju?) najvise me zanima sta sve treba u datoj situaciji da uradim da bih zatrudnela? (radi lakseg snalazenja, oznacila sam pitanja rednim brojevima; hvala vam mnogo, nadam se odgovoru)

    Odgovoreno: 06. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nazlaz je posledica hormonskog poremecaja, primolut n vam prepisan da vam produzi ciklus na 28 dana, zato treba da ga pijete od 6-og dana ciklusa do 26 dan ciklusa, amh-markeri za reproduktivni potencijal jajnika, inhibin b-direktan pokazatelj aktivnosti jajnika, treba proveriti kompletan hormonski status, takodje vam savetujem da uraditi kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevimajer da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com