Postovani, na pregledu mi je nadjen mozaik. Papa test je 2 grupa. Vs je treca grupa (epitelne celije, laktobacili, dosta leukocita, gram+bacili) . Data mi je terapija macmiror vaginalete. Nakon menstruacije trebam ici da uradim testove na hlamidiju, urea i mikroplazmu. Pre 4 meseca sam imala kondilome, skinuti su i nisu se vracali. Sta je vase misljenje, da li trebam da radim hpv tipizaciju zbog mozaika ili je sve ovo gore navedeno dovoljno?

    Odgovoreno: 06. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Mozaik je posledica upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com