Postovani, danas sam imala ginekoloski pregled i ujedno mi je radjena kolposkopija, zanima me sta znaci scj vidjena u celini, oko orificijuma ectopija sa pocetnom ree, ostali epitel ektocerviksa skvamozan sch+. Uzet mi je papa test, prethodni mi je bio ii grupa, a posto sam vec radila kolposkopiju pre godinu dana, vidjena mi je ranica na grlicu koja krvari pri kontaktu. Dg mi je takodje i haemorhagia post coitum et post contractum. I zanima me sta znaci uterus u av i adnexa b. O. ? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 06. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz ukazuje imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti. Ostalo je opis polozaj materice i jajnici (sve uredu) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com