Poštovani, bila sam pozitivna na hlamidiju. Uspešno sam je izlečila u julu. Bila sam kod doktora (isto u julu) i rađena je kolposkopija i prisutna je ectopia na grliću materice (ali je papa test 2 grupa) tada mi je doktor rekao da se neko vreme ispiram irigatorom (koristim multi-gyn) , i da dođem za par meseci na kontrolu. Radila sam drugi kontrolni bris (u oktobru) i opet je negativna. S tim što sam radila sada i briseve na mikoplazmu i ureaplazmu-takođe su negativni rezultati. Posto mi je sekret i dalje pojacan uradila sam i bakterioloske briseve (cervikalni bris-zasejane podloge ostale su sterilne; vaginalni bris-lactobacillus spp. Na direktnom preparatu uočava se veliki broj polimorfonukleara) . Šta znači kada je prisutan veliki br. Polimorfonukleara u vaginalnom brisu? Da li možda znači da je prisutna još neka infekcija? Moram da napomenem, da se nisam testirala na ostale seksualno prenosive bolesti (jer mi je tada vs bio iii+vi grupa) . Šta predlažete da sada uradim? Trenutno, nisam u mogućnosti da odem na pregled. . . Hvala unapred! S poštovanjem,

    Odgovoreno: 05. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da ponovite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima jer colpitis je posledica upale grlica masterice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com