Postovani, imam 18 godina i vec duze vrijeme imam problem sa menstruacijom. Otkad sam prvi put dobila menstruaciju, nikad nije bila redovna, obilna je i traje skoro svaki dan u mjesecu. Prvo sam mislila da ce se normalizovati, ali nakon nekog vremena, posjetila sam ginekologa, gdje sam uradila ultrazvucni pregled i dodatnu analizu krvne slike. Sve je bilo u redu, ginekolog mi je prepisala kontraceptivne pilule, popila sam 6 kutija i u toku trajanja te terapije mi se stanje normalizovalo (dok pijem pilule ne dobijam, kad pauziram 5-7 dana, dobijem) . Kada sam zavrsila sa terapijom, opet se sve vratilo na staro. Onda, posto mi je dosta ljudi savjetovalo da sam vrlo mlada da pijem hormone, da pokusam sa cajevima, pa sam pila mjesavinu cajeva koje sam dobila u biljnoj apoteci i to mi je pomoglo, ali cim sam prestala i sa tim, opet se ponovila ista stvar. Malo sam pauzirala sa svim tim i prije 2 mjeseca opet uzela mjesavinu cajeva, pijem ih, ali bez obzira na to, dobijam menstruaciju svaki dan, mozda se desi pauza od 2 dana, ali se nastavlja. Sve ovo traje oko 4 godine, jako me iscrpljuje iako pokusavam da ne razmisljam o tome, nemam nikakve druge bolesti, gojaznost ili pretjeranu mrsavost, niti u porodici imam neku bolest. Takodje, nisam imala polni odnos. Znacio bi mi odgovor koji ce mi napokon pomoci. Unaprijed samvam zahvalna!

    Odgovoreno: 04. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) i da uradite uz pregle posle 21 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici.