Postovani, bila sam na gin. Pregledu, dr mi je rekao da ima sekreta i uzeo papa test, rezultati su sledeci=iii grupa, stepen cistoce 2. U brisu umjereno brojni granulociti, brojne superficijalne i intermedijerne plocaste epitelne celije, redje parabazalne epitelne celije, pojedine degenerisane, krupnijih jedara. Vidljivi znaci hiperkeratoze epitela i koilocitoze (hpv susp) . Otisla sam kod drugog dr jer sam kod prvog morala dugo cekati i drugi dr mi je rekao da dr nije trebao uopste da mi uzima bris kada imam sekret, da je to pogresno i da zato ovaj papa nalaz nema nikakvu vrijednost. Meni se cini da je ovaj nalaz los, da li bi ste mi odagnali sumnje i protumacili ga. Hvala puno.

    Odgovoreno: 04. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopsli pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevi da biste proverili da li imate upalu grlicas materice (cervicitis) , inace dr. Koji je uzao briseve dok imate sekret pravilno je postupio.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com