Poštovani, imam 29god, redovno sam išla na ginekološke preglede (1 godišnje ultrazvuk, papa, stepen čistoće, vaginalni i cerviklani bris, hormoni-uvijek sve bilo ok) , inače imam neredovne i bolne menstruacije, hormoni uvijek uredni, ranije su bile česte upale (za koje sam uglavnom saznala prilikom pregleda jer nisu bile bolne) , mama konizacija grlića sa 29 god (sve dobro završilo) , koristila sam godinu dana yaz, a onda sam prestala piti, jer sam željela trudnoću, problem u zadnje dve godine su bile jake urinarne infekcije nakon odnosa, od slabog peckanja do pojave krvi u urinu u roku od 2-3h inače urino kulture sterilne, prilikom redovnog godišnjeg pregleda u septembru ove godine ustanovljen je papa iiib, prije 5 dana sam uradila tzv loop (metoda nekim talasima tako da odmah dodje do zgrušavanja i nema krvarenja) , doktor mi je objasnio da je promjena takva da se biopsijom ne bi sve pokrilo i da je bolje da radim loop te da se uradi veći broj isječaka, ali ph nalaz je pokazao da po rubovima isječka stoji promjena cin3 (do sada se spominjalo samo cin1 i cin2) i da trebam raditi kontrolni papa za 10-12 sedmica i ako bude sumnjiv nalaz da ću raditi konizaciju, zanima me vaše mišljenje da li je opasno da se čeka toliko i da li bi ipak bez obzira na nalaz trebalo uraditi konizaciju da se bude 100% sigurno da je sve loše odstranjeno, nisam radila tipizaciju na hpv iako dr kaže da po prisutnim ćelijama u uzorku radi se o virusnoj infekciji, molim vas i za savjet kako jačati imuni sistem. . . Nakon loop-a propisana mi je antibiotska terapija i flukonazol 150mg, dobro se osjećam, kontrola mi je za 7 dana i sigurna sam da ću odgovor na ova pitanja dobiti i od svog ginekologa, ali voljela bih čuti i vaše mišljenje hvala unaprijed na odgovoru

    Odgovoreno: 02. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Pazljivo sam procitao vase pitanje, koje pokazuje da imate hormonski poremecaj koji treba ispitati, takodje pokazuje da dugo vreme ste imali upalu grlica materice (cervicitis) koja izgleda nije bila dobro sanirana zato je doslo do te posledice, sacekajte 2-3 ciklusa pa proverite ponovo kolposkopsli pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima i eventualno uraditi biopsiju.
      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com