Postovani, imam nedoumicu i molim vas da mi pomognete. Imam 24 god, u 4. Nedelji trudnoce sam, i nasli su mi eserihiju u urinu (30000) i u vaginalnom brisu. Otisla sam u bolnicu gde mi je doktorka prepisala za vaginalnu infekciju macmiror vaginalete a za mokracu mi je rekla da pijem sto vise tecnosti i caj od brusnice. Ja sam otisla i u jednu privatnu ginekolosku ordinaciju gde mi je doktor rekao da ni slucajno ne stavljam macmiror vaginalete jer one ne smeju da se koriste u prvom trimestru (i u uputstvu pise tako) nego dao mi je povidon jod 10% da to stavljam na tufer i da se tako brisem iznutra ujutru i uvece, a za mokracu sam kupila caj br. 85 josif pancic. Zelim vase misljenje povodom ovog slucaja, da li su macmiror vaginalete stetne u prvom trimestru i da li ce sam taj povidon jod da mi izleci vaginalnu infekciju??? Da li bih trebala piti neke antibiotike? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 31. 10. 2013.
    • Poštovana,
      Sa macmiror vaginaletama treba samo opreznije u prvih 12 nedelja trudnoce, inace povidon jod je samo dezinfekciono sredstvo. Treba da primate antibiotsku terapiju koja nije kontraindikovana u trudnoci.